Asus Kendi HoloLens’inin Peşinde!

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Asus, Microsoft’un holografik artırılmış gerçeklik teknolojisi HoloLens’e talip olduğunu ve kendi HoloLens’ini geliştireceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde CNET‘e konuşan Asus Başkanı Jonney Shih ve Microsoft‘un Windows ve Cihazlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Terry Myerson yaptıkları işbirliklerinden bahsederken Asus’un Microsoft’un holografik artırılmış gerçeklik teknolojisi ve başlığı HoloLens‘e talip olduğunu belirttiler.

Asus Başkanı Shih’in yaptığı açıklamaya göre firma Microsoft HoloLens üzerinden kendi markası ile bir artırılmış gerçeklik ürünü geliştirmek istiyor. Bunun için Microsoft ile bir işbirliği yaparak HoloLens’in kendilerine özel versiyonunu almak istediklerini belirten Shih, bu alanda kendi markalarını kullanarak yeni bir ürün geliştirmek istediklerini açıkladı. Shih’in istekleri üzerine Myerson ise Microsoft‘un bu duruma oldukça ılımlı bakacağını belirtti.

Myerson, Microsoft olarak Windows ve ürünleri ekosistemini sürekli genişletmeye çalışıyoruz ve bu durum HoloLens için de geçerli diyerek üstü kapalı bir şekilde HoloLens’i işortaklarımız ile paylaşabiliriz mesajını verdi. Bu mesajın üzerine ise Asus Başkanı o zaman bekleyelim ve görelim açıklamasını yaparak önümüzdeki aylarda Asus’tan kendi HoloLens‘ini duyurabileceği sinyalini verdi.

Bunu da Oku : Microsoft, HoloLens’in Fiyatını Açıkladı!

Microsoft geçtiğimiz haftalarda HoloLens’in yeni bir demosunu göstermiş ve ürünün geliştiriciler için 2016 yılının ilk çeyreğinde 3000 dolarlık fiyatı ile satışa çıkacağını belirtmişti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.