Netflix’te VR Dizi ve Film Olacak Mı?

Dünyanın en büyük çevrimiçi yayıncılık yapan internet sitelerinden Netflix’ten sanal gerçeklik içerikleri üreteceklerine ilişkin dedikodular üzerine açıklama geldi.

Bilindiği gibi Netflix, ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkede film ve tv dizisini düşük ücretlerle izlenebilmesini sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan ‘Netflix sanal gerçeklik içerikleri üretmeye başlıyor’ haberlerinin yayılmasının ardından resmi bir açıklama yapıldı.

Mashable’a yapılan açıklamada Netflix’te sanal gerçeklik içeriklerinin bulunmasının ilginç bir fikir olacağı belirtilirken şuanda bu yönde herhangi bir içerik geliştirmenin söz konusu olmadığı belirtildi. Halen film ve diziler konusuna odaklandıklarını belirten şirket yetkilisi, sadece kendi platformları üzerinde yer alan diziler ile ilgili konularla ilgilendiklerini belirtti.

Yapılan açıklamada sanal gerçeklik içeriği konusunda açık kapı dahi bırakılmaması dikkat çekerken sanal gerçekliğe ilişkin içeriğin Netflix harici bir yerden üretilmesi ile Netflix’te yer alma olasılığının artacağı konuşulmaya devam ediyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.