NVidia’dan Sanal Gerçelik Kullanıcılarına Müjde

Ekran kartı üreticisi NVidia’nın yaptığı çalışmalarla özellikle sanal gerçeklik alanında devrim niteliği taşıyan bir çözüm çalışmasında olduğu belirtildi.

Özellikle GeForce serisi ile ekran kartı alanında kullanıcılara yüksek performanslı oyun donanımı sunan NVidia yeni projesini duyurdu.

Sanal gerçeklik dünyasına el atan Nvidia’nın yeni ekran teknolojisi ile klasik monitörlerin oyunlardaki dezavantajları ortadan kaldırmayı amaçladığı ifade edildi. Yapılan tanıtım toplantısında geliştirme aşamasında olan yeni teknolojinin özellikle ekranın yenileme hızını çok daha yüksek seviyelere çekerek görüntüye gelen tepkime hızı yavaşlığı ve bu gecikmeden kaynaklı sorunları ortadan kaldırmak olduğu belirtildi.

Bunu da Oku: AMD, Sanal Gerçeklik Pazarının Yüzde 83’üne Sahip!

Günümüz teknolojisinden örnek vermek gerekirse, şuanda kıllanılan televizyon ve monitörlerin 60hz’lik standart yenileme hızı olduğu söylenirken NVidia‘nın geliştirdiği teknoloji ile bu hızın 1700hz’e çıkartıldığı ifade ediliyor. Oyunlarda alınacak bu yenileme hızının oyuncular açısından devrim niteliğinde olacağı belirtiliyor.

HTC Vive ve Oculus Rift‘in 11 milisaniyelik tepkime süresinin 0.58 milisaniyeye çekileceği ifade edilirken bu rakamların şuanki teknolojiye göre inanılmaz olacağı söyleniyor.

Tanıtım toplantısında çekilen görüntülerde NVidia‘nın çalışmayla ilgili sunumdan bir parça izleyebilirsiniz…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.