Google Street View’a Cardboard Desteği Geldi!

Google, 360 derecelik harita servisi Street View’ı sanal gerçekliğe taşıyarak Cardboard desteğini getirdiğini duyurdu. 

Google‘ın arabalarla dünyanın her bir tarafını gezerek elde ettiği 360 derecelik görüntüler bugün Street View isimli bir harita servisini oluşturmuş durumda. Kullanıcılar bu servise bilgisayarlardan, tabletlerden ve akıllı telefonlardan ulaşarak kullanabilirken Google’ın yaptığı duyuruya göre bu servis artık sanal gerçeklik başlığı Cardboard ile de kullanılabilecek.

Bunu da Oku : Google’dan GoPro’lu Cardboard Çözümü!

Google resmi blogu üzerinden yaptığı bir açıklama ile Street View için Cardboard desteğini duyururken bu yeniliğin, servisin Android ve iOS uygulamalarının güncellenmesi ile gerçekleştirildiği belirtiliyor. Street View’ın Cardboard ile kullanımı ise güncellenen uygulamalardan Cardboard butonuna basarak görüntüyü değiştirmek ve akıllı telefonu Cardboard’a yerleştirmek şeklinde oluyor.

Google bu duyuru ile birlikte Cardboard hakkında bazı bilgiler ve rakamlarda paylaştı. Öncelikle Cardboard geliştirici kitini güncellediğini ve grafiksel olarak performansın artırıldığını belirten Google, Cardboard’ın şuan 39 dilde ve100’den fazla ülkede kullanıldığını ve uygulamasının 15 milyondan fazla indirildiğini açıkladı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.