Oculus Rift Kullanıcısıyla Buluşuyor

Sanal gerçeklik başlıklarının en bilinen ve ilk projelerinden biri olan Oculus Rift sonunda kullanıcıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Teknolojiseverlerin merakla beklediği sanal gerçeklik başlıklarının en bilinen modeli olan Oculus Rift kullanıcıyla buluşuyor.

Şirketin kurucusu Palmer Luckey‘in yaptığı açıklamaya göre Oculus Rift‘in 25 Mart itibarı ile kullanıcılarla buluşacağı ifade edildi. Daha önce yapılan açıklamalarda sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift’in 2016‘in ilk yarısında son kullanıcıyla buluşacağı açıklanmıştı. Palmer‘ın açıklamasının ardından ise gözler Oculus Rift‘in ön sipariş verenlere yapılacak olan teslimatlara çevrilmiş durumda.

Bunu da Oku: Mac Bilgisayarlar Oculus Rift için Yetersiz!

2012’de Kickstarter’dan aldığı destekle bugünlere gelen Oculus Rift, gerek görüntü kalitesi gerekse sanal gerçeklik gözlüğünün en bilinen markası olmasıyla piyasaya çıkmadan popülerlik kazanmıştı.

ABD’de 599 dolardan satışa sunulacağı ifade edilen Oculus Rift‘in ağırlığı 370 gram olarak açıklanırken başlığın üzerinde kendi kulaklığınızı entegre edebileceğiniz bir girişin de olduğu ifade ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.