Beyin Sarsıntısı İhtimali Bu Bantla Çözülecek

Sporcular için geliştirilen Samsung brainBAND sayesinde beyin sarsıntısı ihtimallerinin teşhisinin daha hızlı konulabilmesi amaçlanıyor.

Akıllı ürünlerin insan hayatına girişini hayretle izlemeye devam ediyoruz. Bu kez sporcular için düşünülen ürün ile antrenörlerin veya sporcuların beyin sarsıntısı ihtimalleri daha yakından takip edilebilecek.

Samsung’un Avustralya birimi tarafından duyurulan aksesuar, beyin sarsıntısı araştırmaları yapılırken ortaya atılan bir fikrin ardından tasarlanan bir ürün. Spor müsabakalarında, özellikle rugby veya Amerikan futbolu gibi sporlarda oyuncular için en büyük riski beyin sarsıntıları oluşturuyor. Samsung brainBAND‘i kafasına takan sporcuların verileri anlık olarak takip edilerek anlık olarak bu veriler kontrol altında tutulabiliyor. Akıllı telefonlara ve tabletlere verileri gönderen ürün ayrıca oyuncuların saha içindeki hızlarını da takip edebiliyor.

Ürün, kafa bandının arkasında bulunan bölüm sayesinde kafaya alınan olası darbelerin şiddetini de ölçebiliyor. Sarı, turuncu veya kırmızı renkler sayesinde darbenin şiddeti de dışarıdan görülebiliyor.

Avustralya‘daki testleri başlayan ürünün ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili bilgi ise henüz bulunmuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.