Oculus, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Rift’in Son Halini Gösterdi!

Oculus dün düzenlediği bir toplantı ile sanal gerçeklik gözlüğü Rift’in kullanıcıya ulaşacak son halini meraklılarına tanıttı. Oculus etkinlikte Rift ile çalışacak bir de yeni ürün gösterdi.

Facebook‘un sahibi olduğu sanal gerçeklik firması Oculus, sanal gerçeklik gözlüğü Rift‘in son kullanıcıya ulaşacak halini dün San Francisco’da yapmış olduğu bir etkinlikte basına ve meraklılarına tanıttı. Bu da Oculus Rift’in 2016 yılında kullanıcıların eline geçecek Oculus Rift’in nasıl bir şey olduğunu görmek anlamına geliyor.

Oculus‘un yaklaşık 4 yıldır üzerinde çalıştığı sanal gerçeklik gözlüğü Rift, bugüne kadar sadece test için eline alan kullanıcılar tarafından ve geliştiriciler tarafından kullanılmıştı. Bunların dışında herhangi bir kimsenin eline alamadığı Oculus Rift bu tanıtımda meydanlara çıktı ve bu hali ile 2016 yılının ilk çeyreğinde kullanıcıların elinde olacak.

Yeni izleme sistemi!

Oculus tanıtımda cihazın yapabileceklerini ve özeliklerini aktarırken bugüne kadar duymadığımız yeni bir izleme sisteminden de bahsetti. Bu izleme sistemi ise Oculus Rift üzerinde değil ürünü kullandığınız mekanda herhangi bir yerde duruyor ve başlık bu izleme sisteminden veriler alarak kullanıcıya daha geniş bir görüş açısına ve hareketlerde minimum gecikmeli tepkilere imkan sağlıyor.

Firmanın sanal gerçeklik gözlüğü için verdiği diğer yeni bilgiler arasında ise cihazın 360 derece ses sunabilen ve kullanıcıların istediği zaman çıkarabileceği bir kulaklığı da bulunuyor. Bununla birlikte cihazın kafaya takılan kısımları kulaklık ve başlık dahil olmak üzere kullanıcının kendisine göre ayarlamasını sağlayacak çeşitli açma ve germe düzeneklerine de sahip.

1 2 3 4 5

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.