Microsoft, Nokia’nın Akıllı Saat Projesini İptal Etti!

Nokia’nın Microsft’a satılmadan önce bir akıllı saat hazırlığında olduğu ve Microsoft satın almasından sonra bu akıllı saatin iptal edildiği ortaya çıktı. 

Microsoft bugün giyilebilir teknoloji pazarında Microsoft Band akıllı bilekliği ile bulunuyor ancak eğer iptal etmeseymiş bu pazarda Nokia markalı bir akıllı saati de bulunacakmış. Microsoft’ta Pei-Chi Hsieh isimli bir tasarımcı tarafından Tumblr’da paylaşılan görseller sayesinde ortaya çıkan Nokia markalı akıllı saat ise Moonraker ismine sahip.

Ortaya çıkan bilgiler göre Microsoft, Nokia‘yı satın aldıktan sonra Nokia’nın akıllı saat projesi Moonraker‘ı iptal etmiş ancak Nokia o sıralarda bu akıllı saati satma çabalarına dahi girmiş. Nokia’nın geçtiğimiz yıl Lumia 930 ile birlikte satışa çıkarmayı düşündüğü bu akıllı saat, geçtiğimiz Mobil Dünya Kongresi‘nde de prototip olarak gösterilmiş.

nokia moonraker akıllı saat arayüz

Nokia Moonraker‘ın paylaşılan görseller ile birlikte bazı özellikleri de ortaya çıkmış durumda. Bunlardan bazıları arasında ise akıllı saatin Microsoft’un metro arayüzüne benzer bir arayüz ile geleceği ve Lumia akıllı telefonlar gibi rengarenk bir yapıya sahip olacağı yer alıyor. Bunlarla birlikte Nokia Moonraker‘da o zaman henüz akıllı saatlerde bulunmayan bazı hareket sensörlerinin de yer alacağı ortaya çıkan bilgiler arasında.

Özellikler ve detayları ne olursa olsun Moonraker isimli bu akıllı saat Microsoft tarafından iptal edilmiş. Nokia sevelerin pekte sevmeyeceği bir haber olsa da bu ürünü muhtemelen başka bir zamanda raflarda da göremeyeceğiz. Ancak Microsoft‘un yeni nesil bir akıllı bileklik üzerinde çalıştığı biliniyor. Belki de bu akıllı saatin yapısı ve renk seçeneği bu akıllı bileklikte kullanılabilir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.