Ralph Lauren Giyilebilir Teknoloji’ye Giriş Yaptı

Dünyaca ünlü lüks moda markası Ralph Lauren giyilebilir teknoloji dünyasına Polo Tech markalı bir akıllı tişört ile giriş yaptığını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte Ralph Lauren, giyilebilir teknoloji dünyasında Polo Tech tişörtü ile bir ilk oldu.

ralph lauren akıllı tişört

Ralph Lauren tarafından dün itibari ile duyurulan Polo Tech markası giyilebilir teknoloji dünyasında akıllı T-Shirt’lerin en somut örneği oldu. Daha öncesinde OMSignal teknolojisine sahip akıllı tişörtler duymuş olsakta Ralph Lauren gibi bir markanın bu pazara giriş yapması bir ilki oluşturdu.

Polo Tech tişört dışarıdan bakıldığı zaman normal tişörtlerden ayırt edilemese de içerisinde bulunan gümüş iletken sensörler bu tişörtün en büyük farkı. Bu sensörler sayesinde giyen kişinin biyolojik ve fiziksel özelliklerini anlayan ve bu sayede kalp atışı, kalp ritmi, nefes alışverişi ve stres seviyeleri gibi değerleri ölçebilen Polo Tech tişört bu değerleride akıllı telefon üzerindeki uygulamasına gönderebiliyor.

Ralph Lauren, Polo Tech tişörtü ile ilk olarak sporcuları hedef almış olsada ürünün günlük yaşmada da kullanılabilir bir şekilde hazırlanacağının altını çiziyor.

OMSignal’in nasıl bir teknoloji olduğunu merak ettiyseniz buradan devam edebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.