Akıllı Eldiven Gest Klavye ve Mouse’a Rakip Oluyor!

Akıllı eldiven olarak Kickstarter’da fon toplamaya başlayan Gest, klavye ve mouse birimlerine rakip olarak karşımıza çıkıyor. Gest şuan istediği fonu toplamış durumda.

Giyilebilir teknolojinin gelişmesi ile birlikte geçtiğimiz seneden bu yana bilgisayar ve mobil cihazların kontrolü için birkaç akıllı eldiven girişimi gördük ancak bu girişimlerden henüz başka bir ses duyulmadı. Bu alandaki boşluğu farkeden ve gerçekten hem bilgisayar alanında hem de mobil cihazlarda klavye ve mouse birimlerine rakip olan Gest ise geçtiğimiz günlerde Kickstarter’da fon toplamaya başladı.

Bir ana birim ve 4 parmak birimi olarak karşımıza çıkan Gest akıllı eldiven toplamda 15 sensör bulunduruyor ve bu sensörler yardımı ile hem bilgisayar ortamında hem de mobilde dokunmatik ekran kullanımına benzer bir kullanım sunuyor. Gest’in geliştirilen bu sensörler sayesinde hareketlerdeki gecikme süresi ise 40 ile 60 ms arasında ve oldukça iyi bir durumda.

gest akıllı eldiven

Kullanılacak cihaza Bluetooth yardımı ile kolay bir şekilde bağlanan Gest içerisinde bulunan pil sayesinde tam bir günlük çalışma süresi sunuyor. Kullanıcılar akıllı eldivenin pil durumunu ise Gest’in üzerindeki LED uyarı ışıkları sayesinde görebiliyor.

1 2

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.