Runtastic Sanal Gerçekliğe Adım Atıyor!

Kişisel fitness ve spor uygulamaları geliştiren Runtastic, sanal gerçekliğe adım atarak giyilebilir teknolojilerin spor için farklı bir alanı daha olduğunu gösterdi.

Aktivite takipçisi ve spor yardımcısı olarak sürekli akıllı bileklikler, akıllı saatler, akıllı rozetler ve akıllı kolyeler gibi ürünlerden bahsettik ancak bugün bu alan içerisinde sanal gerçeklik gözlüklerinin de olduğunu görmüş olduk. Popüler fitness ve spor uygulamaları geliştiricisi Runtastic, sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift için geliştirmiş olduğu bir uygulama ile bu gözlüklerin spor yardımcısı bir ürün olabileceğini gösterdi.

7 – Minute Workout isimli uygulama ile sanal gerçeklik gözlüklerine adım atan Runtastic bu sayede kişisel antrenörleri evlere getirmeyi planlıyor. Uygulama kullanıcılarına karşısında bir hoca varmış gibi davranıp hareketleri bir ev içerisinde gösteriyor ve kullanıcı ev içerisinde istediği gibi gezebiliyor.

Geliştirilen uygulama fikir ve teknoloji olarak güzel olsa da pratikliği tartışılacak bir uygulama. Aynı zamanda muhtemelen bir ücret karşılığı kullanılacak olan bu uygulama sınırlı sayıda kişiye ulaşacak gibi gözüküyor. Yine de Runtastic‘in sanal gerçeklik alanına girmesi rakiplerini de çekecek ve ortay daha verimli ve kullanışlı uygulamalar çıkacaktır.

Sanal gerçeklik gözlüğümüz yok ve akıllı telefonlarımız bize yeter diyenlerdenseniz Runtastic Android uygulamasını buradan iOS uygulamasını da buradan indirebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.