Sony Akıllı Gözlüğünü CES 2015’te Gösterecek!

Sony, Google Glass rakibi olarak geliştirdiği akıllı gözlüğü SmartGlasses Attach’in özelliklerini ve bazı detaylarını açıkladı. Açıklamaya göre SmartGlasses Attach CES 2015’te sahnede olacak.

Sony, geçtiğimiz Eylül ayında Google Glass rakibi bir ürün geliştirdiğini duyurmuş ve ürünün gelişmesi için geliştirici sürümünü ve yazılım geliştirme kitini tanıtmıştı. SmartGlasses Attach isimli bu akıllı gözlük nihayet son kullanıcı için de detaylandı.

Sony’nin Google Glass Rakibi Akıllı Gözlüğü Yola Çıktı

Sony‘nin yaptığı açıklamaya göre akıllı gözlüğü SmartGlasses Attach kullanıcıların kendi gözlüklerinin üzerine yerleştirebileceği bir ürün. Bu sayede gözlükleri akıllandırmak isteyen Sony, geliştirdiği ürün ile kullanıcılara 2 metre uzaklıkta ve 16 inç boyutunda bir ekran sağlamış olacak. Bluetooth 3.0 ile kablosuz iletişim teknolojisine sahip olan SmartGlasses Attach üzerinde ARM Cortex-A7 işlemci yer alıyor.

Sadece 40 gram!

Ürünün üzerinde bulunan ekran ise 0.23 inç boyutunda 640 x 400 piksel çözünürlük sağlayabilen OLED bir ekran. Pusula, ivme ölçer ve dokunmatik sensörlerinin de yer aldığı ürün 400 mAh gücünde bir bataryaya sahip. Tüm bu donanımı ile sadece 40 gram ağırlığı olan SmartGlasses Attach hem spor hem de hayatında kullanılabilecek bir ürün olarak tasarlanmış.

6 Ocak‘ta CES 2015 etkiliğinde boy gösterecek olan Sony SmartGlasses Attach akıllı gözlüğün yıl içerisinde üretimine başlanacağı söylenenler arasında. Ancak ürünün ne zaman ve nasıl bir fiyat ile piyasaya sürüleceği ise henüz bilinmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.