Scott Kelly’den Sanal Gerçeklik Açıklaması!

Yaklaşık 1 yıldır uzayda olan astronot Scott Kelly geldiğinde sanal gerçeklik ve Micorosft’un sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Daha önce astronot Scott Kelly’nin Twitter’dan paylaştığı bir görsel ile HoloLens’i uzayda kullandıklarını öğrenmiştik. Scott Kelly yaklaşık 1 yıllık uzay görevinden geldi ve sanal gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens hakkında bazı heyecanlı açıklamalar yaptı.

Bunu da Oku : Astronotlar Microsoft HoloLens’i Uzayda Deniyor!

Yaptığı açıklamada sanal gerçekliğin büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Kelly neredeyse tüm çalışmaları HoloLens ile yaptıklarını ve ürün üzerinde bulunan kameralar sayesinde görüş alanındaki her şeyi kolaylıkla ekranda görebildiklerini bu sayede de yerde bulunan arkadaşlarının ekrana çizdikleri ve gösterdikleri olayların aynısını uzayda rahatlıkla ve kolayca uyguladığını belirtti.

Açıklamasında bir de örnek veren Kelly bakım durumunda yanlış bir cıvata ile karşılaştığında merkezden nasıl sıkılacağına ya da nasıl düzeltileceğine dair bilgileri HoloLens ekranında gördüğünü ve ona göre cıvatayı sıktığını örnek olarak gösterdi. HoloLens‘in bu durumlarda harika çalıştığını belirten Kelly ürün sayesinde etrafında neler olup bittiğini de rahatlıkla öğrendiğinin altını çizdi.

Scott Kelly, HoloLens ile uzayda elde ettiği tecrübelerden bu ürünlerin büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve sadece uzayda değil yerde de büyük işler yapılabileceğini belirtti. Son olarak HoloLens ile uzayda, uzaylıların uzay istasyonuna istila etttiği bir oyun oynadığını ve parmak hareketleri ile uzaylıları yok ettiğini söyleyen Kelly, HoloLens ile oyun oynamanın da oldukça keyifli olduğunu belirtti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.