Sanal Gerçeklik ile Ev Satılacak!

Sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanım alanına bir yenisi daha eklendi. Bundan böyle emlakçılar ev satmak için sanal gerçeklik gözlüğü kullanacak.

Sanal gerçeklik gözlükleri gelişmeye devam ediyor ve söylenildiği üzere 2016 yılı sanal gerçeklik için bomba bir yıl olacak. Bunun sebebi bu ürünlerin oyunlardan filmlere, içeriklerden endüstriyel alana kadar birçok alanda kullanılıyor olması. Bu kullanım alanına ise ilginç bir şekilde emlak sektörü de eklendi.

Bunu da Oku : Scott Kelly’den Sanal Gerçeklik Açıklaması!

Gelen haberlere göre İrlanda’nın büyük emlak şirketlerinden biri olan Sherry Fitzgerald, Samsung ile bir işbirliği yaptı ve ev alacak olan müşterilerine evleri sanal gerçeklik gözlüğü üzerinden gösterecek. Samsung Gear VR üzerinden gerçekleştirilecek olan bu işlemde potansiyel müşterilere anında istediği ev gösterilebilecek.

Samsung Gear VR ile 360 derece görüntülü gezme imkanı bulunuyor ancak emlak şirketinin verdiği bilgilere göre kendileri satılacak olan evlerde bir demo gösterebiliyor. Yani evi alacak olan müşteri Gear VR’ı takıp ev içerisinde istediği şekilde gezemiyor ve sadece evin iç tasarımına bakabiliyor. Bu sistem için bir eksi olsa da emlak şirketi evleri inşaat halinden yapım aşamasına, son halinden içine girilebilecek durumuna kadar göstererek bir artı eklemiş durumda.

Sistem işler mi bilinmiyor ancak emlak şirketi bir deneme yapacak ve eğer işler yolunda giderse bu uygulamayı diğer ülkelerde de kullanacak. Bakalım firma istediğini alabilecek ve potansiyeli ev almak isteyen müşterileri sanal gerçeklik sayesinde bağlayabilecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.