StarVR, Oculus Rift ve HTC Vive’ın Tahtını Sallamaya Geliyor

Acer, sanal gerçeklik başlığı konusunda gerçekleştirdiği adımla, Oculus Rift veya HTC Vive gibi rakiplerini StaraVR ile solda sıfır bırakabilir!

Sanal gerçeklik konusunda dev firmaların hemen hepsi kayırsız kalmadan ürün geliştirmeye başlamış durumda. Son olarak Acer, sanal gerçeklik konusuna ciddi olarak baktığını kamuoyuna açıkladı ve yeni ürün ile geleceğini duyurdu.

Acer’in oyun stüdyosu Starbreeze ile birlikte gerçekleştirilen sanal gerçeklik gözlüğü StarVR son şeklini almaya başlıyor. İlk belirlemelere göre Star VR‘ın benzerlerinden daha farklı özellikleri ile ön plana çıkabilecek bir ürün geliştirileceği konuşuluyor…

Bunu da Oku: Huawei Sanal Gerçeklik Başlığı ile geliyor

starve-infiniteye-vr-headset2-1021x580

Öncelikle rakiplerinden en büyük farklı geniş görüş açısının olması. İnsanların gerçek hayattaki görüş açısına daha yakın olduğu belirtilen ürünün yatay olduğu kadar dikey olarak da tatmin edici açılara ulaştığı belirtiliyor. Oculus Rift, HTC Vive gibi başlıklarda görüş açınız 110 derece iken Star VR bunu 210 dereceye kadar çıkartıyor.

Ayrıca Star VR‘ın hedef kitle olarak kişisel kullanımın haricinde profesyonel eğlence parklarını belirlemiş olması. Eğlence sektörüne ilişkin yapılan bu çalışmada eğlence parklarının hedeflenmesi de şimdilik doğru bir hedef olarak görülüyor.

Ürünün çıkış tarihinin de fiyatının da henüz belli olmadığını söyleyelim…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.