Android’li Sanal Gerçeklik Gözlüğü Pico Neo!

Çinli Pico firması Android tabanlı olarak geliştirdiği Pico Neo sanal gerçeklik gözlüğü ile HTC Vive ve Oculus Rift gibi ürünlerin rakibi olmaya hazırlanıyor.

Daha önce de sanal gerçeklik gözlüğü geliştiren Çinli Pico markası Android işletim sistemine sahip yeni sanal gerçeklik gözlüğü Pico Neo ile çıtayı bir adım daha üste taşıyarak Oculus Rift ve HTC Vive gibi ürünlerin bulunduğu segmente çıkmaya hazırlanıyor.

Bunu da Oku : Google Daydream Nedir?

Android 6.0‘ın bulunduğu Pico Neo sadece bir başlık olarak değil içerisinde birçok kontrolcünün de bulunduğu bir paket şeklinde geliyor. Bu paket içerisinde ise Pico Neo başlığı ile birlikte iki adet el kontrolcüsü, bir adet dokunmatik yüzeye sahip gamepad, hareketlerin algılanması için iki adet kamera ve bu ürünlerin tamamını şarj edebilecek şarj istasyonları yer alıyor.

Teknik özellikler

Pico Neo’nun teknik özellikleri arasında ise 3.8 inçlik 1200 x 1080 piksellik 2 adet AMOLED ekran ve bu ekranlarda 90Hz akıcılık, Snapdragon 820 yonga, 4GB RAM, 32GB‘a kadar artırılabilir depolama alanı, 5 bin mAh batarya Wi-Fi ve Bluetooth özellikleri yer alıyor.

pico neo android

 

Sanal gerçeklik gözlüklerinin olmazsa olmazları ivmeölçer, jireskop ve manyetometre gibi sensörler de Pico Neo üzerindeki yerini almış durumda. Bunlarla birlikte üründe USB 3.0 Type-C bağlantısı, DriveSound 3D ve Unity 3D teknolojileri ve 360 derecelik dahili ses sitemi bulunuyor.

Kullanıcılar için tüm ekipmanları tek bir ürün ile sunan Pico, sanal gerçeklik ürünü Pico Neo için 525 dolarlık bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Hali hazırda satışa olan ürünün uygulama mağazası ve geliştirici kiti de geliştiricileri bekliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.