VR Başlık ile Konser Deneyimine Hazır Mısınız?

Live Nation ve Next VR işbirliği ile artık gidemediğiniz konserleri sanal gerçeklik farkıyla seyirciler arasında hem de canlı olarak izleyebileceksiniz…

Sanal gerçeklik teknolojinin sınırlarının nasıl belirleneceği halen bilinmiyor ve bu teknolojinin yeni nimetleri çıktıkça bizler de ağzımız açık şekilde deneyimleri izlemeye devam ediyor. Bu kez orada olmadan deneyimini yaşayabileceğiniz konser organizasyonlarının sanal gerçeklik başlıkları ile izlenebileceği belirtiliyor.

Live Nation ve NextVR prodüksiyon şirketlerinden yapılan anlaşmada konserler kullanıcılara canlı olarak sunulabilecek. Gidemediğiniz konseri seyirciler arasında üstelik canlı olarak izleyebilmenizin mümkün olması bir çok avantajı da beraberinde getirebilir.

Bunu da Oku: En Teknolojik Konser İzleyicisiyle Buluşuyor

Oculus Rift ve Samsung Gear VR kullanıcılarının öncelikli olarak faydalanabileceği bu gelişmede ilk etapta bu uygulamanın ücretsiz olarak sunulacağı ifade ediliyor.

Oldukça maliyetli bir yatırım olan sanal gerçeklik ile konser yayınında ücretsiz promısyonunun büyük ses getirmesi beklenirken kimlerin konserlerinin canlı olarak verileceği merakla beklenmeye başlandı. Yılda 25 bin konser etkiliği yapan Live Nation‘ın bu alandaki seçimleri ise merakla bekleniyor…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.