Sinan Güler’den Giyilebilir Ürün Yatırımı!

Ülkemizde basketbol deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan Sinan Güler teknolijiye olan merakını yaptığı yeni bir yatırım ile tekrar gösterdi. Güler’in yeni yatırımı giyilebilir bir ürüne oldu.

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı’nın Milli oyuncusu Sinan Güler, internet ve teknoloji alanındaki yatırımları ile dikkat çekiyor. Başarılı oyuncu Sinan Güler şimdi de giyilebilir teknoloji ürünleri alanında yaptığı yatırımla büyük bir heyecan yaşıyor.

Inovatink isimli iki mekatronik mühendisinin kurduğu şirketin ‘Bibi‘ isimli bir giyilebilir teknoloji ürününe yatırım yapan Güler, Forbes dergisine projeyle ilgili detayları aktardı. Kol bandı şeklinde olan bu giyilebilir teknoloji ürünü, kullanıcı hareketlerini modelleyip antrenmanda elde edilen verileri bir skora tabi tutuyor. Kullanıcının hareketlerini sınıflandırıp modelleyen Bibi ayrıca elde ettiği verileri kondisyoner veya antrenörün yorumlamasını sağlayacak verileri ortaya çıkartabiliyor.

Sinan Güler proje ile ilgili çok heyecanlı olduğunu ve bu yoğun maç trafiğine rağmen teknoloji alanındaki yatırımlarının devam edeceğini belirtiyor.

Piyasaya çıkıp çıkmayacağı veya henüz daha fazla detayın bilinmediği ürünle ilgili gelişmelerin önümüzdeki günlerde belli olacağı belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.