HTC Vive 2016’ya Ertelendi!

HTC, sanal gerçeklik başlığı HTC Vive’ın çıkış tarihinin 2016 yılına ertelendiğini duyurdu. Erteleme sebebi ise ürünün kusursuz olmasının istenmesi.

HTC’nin oyun dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Steam ile birlikte geliştirdiği sanal gerçeklik başlığı HTC Vive‘ın ertelendiği duyuruldu. Meraklılarının 2015‘in sonu olarak beklediği çıkış tarihi yapılan blog açıklaması ile 2016‘yılı olarak belirtildi.

Bunu da Oku : HTC Vive’ı İstanbul’da Denediler!

Herhangi bir teknik ya da yazılımsal bir problem olup olmadığı açıklanmazken HTC cephesinden gelen bu kritik erteleme açıklamasında sebep olarak ise firma olarak kusursuz bir sanal gerçeklik başlığı geliştirmek istedikleri yer alıyor. Yani herhangi bir problem varsa dahi erteleme açıklamasında bu yer almıyor. Ürünün belirtilen yeni çıkış tarihi ise Nisan 2016.

HTC sanal gerçeklik başlığının erteleme açıklaması ile birlikte geliştiriciler için sevindirici bir de haber verdi. 18 Aralık tarihinde HTC Vive’ın yeni bir geliştirici versiyonunu tanıtacağını belirten HTC, bu versiyondan 2016 yılının başlaması ile birlikte 7 bin geliştiriciye ulaştıracağını da duyurdu.

HTC Vive‘ın yeni geliştirici versiyonu geliştiriciler için ek olarak neler sunacak bilinmiyor ancak önümüzdeki hafta da bu sorunun cevabını öğrenmiş olacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.