WT 2016’da Yer Alacak Türk Şirket Slothes ve Çalışmaları

Türkiye’nin ilk akıllı kyafet üreten firması olan Slothes, WT 2016’da yerini alacak. Firmanın dikkat çekici çalışmaları arasında ilginç ürün çeşitliliği bulunuyor…

Türkiye’nin akıllı kıyafet teknolojileri üreten ilk firması olan Slothes, WT 2016‘da Türkiye’yi temsil edecek.

Slothes Kurucu Ortağı ve İş Geliştirme Direktörü Kadir Demircioğlu, Türkiye’deki teekstiiği teknoloji ve tasarımla birleştirerek ürün çeşitliliklerini arttırmak istiyor…

Amerika Birleşik Devletleri‘nde düzenlenecek Giyilebilir Teknolojiler Konferansı’nda yer alacak olan Slothes firmasının çalışmaları arasında insanların kaçırılması veya kaybolmasının önüne geçilmesi için yapılan Slothes Finder olduğu belirtilirken Konferansta ürünün tanıtımının gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Akıllı Tayt ile Kendi Spor Hocanız Olun

Okul kıyafetleri başta olmak üzere bir çok kıyafete entegre edilebilen Slothes Finder‘ın ister bilgisayar ister akıllı telefondan anbean takip edilmesi ve daha önceden belirlenen ve gidilmemesi gereken yerler olarak işaretlenen bölgelere girildiğinde uyarı gitmesi sağlanıyor.

Bir diğer ürün ise akıllı kıyafet sınıfındaki Slothes Thermo adı ile tanıtılıyor ve vücut sıcaklığının sürekli kontrol edilebilmesini sağlıyor. Sağlık ve özellikle bebekler için düşünülen ürünün 100 yıkamaya kadar kullanılabildiği belirtiliyor.

Son olarak yapılan çalışmanın ise iletken iplikerle dokunmuş ve elektrik üretip ürettiği elektriği akıllı cihazları yönetebilecek bir çalışma olan Slothes Pio olduğu belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.