Samsung Gear S3 Tanıtıldı!

Samsung’un merakla beklenen yeni akıllı saati Gear S3 nihayet IFA 2016 kapsamında tanıtıldı. İşte, Gear S3 ve özellikleri.

Samsung’un ilk olarak Solis kod adı ile ortaya çıkardığı en yeni akıllı saati Gear S3 sonunda bekleyenlerin meraklarını giderdi. Samsung’un geçtiğimiz hafta verdiği 31 Ağustos tarihi yani dün itibari ile IFA 2016 öncesinden tanıtılan Gear S3’ün teknik özelliklerinden fiyatına kadar her şey açıklandı.

Bunu da Oku : Xiaomi’den Ucuz ve Kaliteli Akıllı Saat

Gear S3 teknik özellikleri

gear s3

Samsung Gear S3 Classic, Gear S3 Frontier ve Gear S3 Explorer olmak üzere 3 farklı model ile gelmesi beklenen akıllı saat Gear S3 Classic ve Gear S3 Frontier olarak iki farklı seçenek ile tanıtıldı. Bu modellerden Gear S3 Classic günlük kullanım ve şıklığı sevenler için geliştirilmişken Gear S3 Frontier modeli ise daha spor görünümlü ve sportif kişiler için tasarlanmış. Her iki modelde tasarım olarak 46mm genişliğe sahipken Gear S3 Classic 57 gram Gear S3 Frontier ise 62 gram ağırlığında.

Teknik özellikleri arasında ise her iki modelde 1.3 inç 360 x 360 piksel çözünürlüklü Super AMOLED ekrana ve bu ekran üzerinde ise Conring’in akıllı saatler için yeni geliştirdiği camı Gorilla Glass SR+ yer alıyor. Tizen işletim sistemine sahip olan akıllı saat 1 GHZ hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemci 768 MB RAM ve 4 GB depolama alanı sunuyor.

Bunu da Oku : Corning Akıllı Saatler için Gorilla Glass SR+’ı Duyurdu!

gear s3 classic

Samsung Gear S3‘de nabız ölçer, ivme ölçer, ortam ışığı sensörü, barometre ve jiroskop sensörleri bulunurken Classic modelde Bluetooth 4.0 ve WiFi, Frontier modelde ise 3G/LTE seçeneği bulunuyor. Frontier model 3G/LTE seçeneği için dahili bir hoparlöre sahipken GPS ise her iki modelde de mevcut. IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası bulunan Gear S3’ün 380 mAh‘lik bir bataryası da bulunuyor.

Gear S3 tasarımındaki değişiklikler

Tasarım olarak Gear S2 ile aralarında çok farklılık olmasa da Gear S3 üzerinde yapılan ince dokunuşlar ürünü daha şık bir hale getirmiş durumda. Özellikle bezel halka üzerine eklenen çizgiler, butonların konumlandırılması ve buton yapılarındaki değişiklik tasarımı daha da ön plana çıkarmış diyebiliriz. Bunun dışında yine değiştirilebilen bir kayış yapısına sahip olan Gear S3 metal, deri ve kumaş olmak üzere birçok seçeneğe sahip.

gear s3 frontier

Gear S3 ile büyük yenilikler gelmese de gelen yenilikler arasında 3G/LTE desteğinin bulunması, bezel halkanın daha kullanışlı hale gelmesi örneğin gelen aramalara kolaylık cevap verebilmesi, NFC desteği ile Samsung Pay’in daha kullanılabilir hale gelmesi, Tizen‘e eklenen yeni SOS modu ile acil durumların bildirilebilmesi, ekranın kullanılarak çizimler ile cevap verilebilmesi gibi yenilikler yer alıyor.

Gear S3 çıkış tarihi ve fiyatı

Çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bir açıklama yapmayan Samsung ürünün yakın zamanda Samsung.com ve Best Buy, Amazon ve Macys gibi perakendeciler üzerinden Amerika’da ve Avrupa ülkelerinden satışaca sunulacağını belirtti. 3G/LTE destekli Frontier modelin ise yine Amerika’da Verizon ve AT&T, TMobile ile operatör paketleri ile satışa çıkacağını açıkladı. Ürünün tahmini fiyatı ise avrupa için 299 euro, Amerika için ise 299 dolar. 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

4 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.