Xiaomi’den Apple Watch’a Rakip Geliyor!

Çinli mobil dev Xiaomi’den giyilebilir teknoloji pazarı için bir akıllı saat geliştirdiğine dair haberler gelmeye başladı. Haberin kaynağı ise şirket kurucusu Liu De.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi CEO’su Lei Jun bir toplantıda firmanın yeni akıllı bilekliği Mi Band 2‘yi göstermiş ve yeni bir giyilebilir ürünün yolda olduğunu ortaya çıkarmıştı. Şimdi ise Xiaomi kurucusu Liu De şirketin Pekin’de düzenlediği bir konferansta konuşarak Xiaomi olarak bu yıl içerisinde bir akıllı saat çıkaracaklarını paylaştı.

Bunu da Oku : Xiaomi Patronu Mi Band 2’yi Gösterdi!

Kurucu Xiaomi marka akıllı saat için Mi ailesine üye olacağını belirtirken ürünün 2016 yılının yani bu yılın ikinci çeyreğinde tanıtılacağını ve ardından da piyasada olacağını belirtti. Fiyatı, tasarımı ve özellikleri bakımından herhangi bir açıklama yapmayan Liu De firma olarak hedeflerinin akıllı saat pazarında lider olmak olduğunun da altını çizdi.

Xiaomi’den gelen bu akıllı saat haberi tabiki satışları istenildiği gibi gitmeyen Apple Watch ile Apple’ı tehdit niteliğinde. Hali hazırda Çin’in Apple’ı olarak adlandırılan Xiaomi belirtildiği gibi ikinci yarıda akıllı saatini pazara sunarsa Apple Watch’u ciddi bir şekilde yaralayabilir. Bakalım ilerleyen aylarda Xiaomi‘nin akıllı saati ile ilgili neler duyacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.