LG Altıgen Pil ile Akıllı Saatlerin Ömrünü Uzatacak!

LG, altıgen şeklinde geliştirmiş olduğu yeni bir pil ile akıllı saatler için daha uzun çalışma süreleri vaat ediyor. 

Akıllı saatler iyi hoş ancak önlerinde pil ömrü gibi büyük bir problem yatıyor. Bunun sebebi ise akıllı saatlerin boyutunun ufak olması ancak yaptıkları işlerin boyundan büyük olması. LG‘de akıllı saat üreticilerinden biri olduğu için bu durumu en iyi bilen firmalardan biri. Bu yüzdendir ki firma akıllı saatler için geliştirdiği altıgen tasarıma sahip yeni bir pil ortaya çıkardı.

LG‘nin geliştirmiş olduğu bu altıgen tasarımlı pil tasarımından dolayı akıllı saatlerde kullanılan normal piller kadar yer kaplıyor ancak daha uzun bir kullanım sunuyor. Akıllı saatlere normal pillerden yüzde 25 daha fazla kullanım ömrü sunan bu yeni pil LG’nin belirttiğine göre 4 saatten fazla ek kullanım sunacak.

LG‘nin geliştirmiş olduğu bu pili hangi cihazlarda kullanacağı ve hangi akıllı saat üreticilerine satacağı henüz belli değil. Diğer bir belli olmayan nokta ise bu pilin diğer pillere göre olan maliyeti ve üreticilere getireceği ek gider. Tüm bu durumlarında önümüzdeki zamanlarda hem LG‘nin hem de diğer markaların piyasaya çıkacak yeni akıllı saatleri ile birlikte belli olması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.