Xioami’den Kopan Hugo Barra Facebook VR’a Tutundu

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Hugo Barra, Xiaomi’den ayrılacak Facebook’un sanal gerçeklik biriminin başına geçtiğini duyurdu.

Daha önce Google‘da Android ile yaptığı çalışmalar ile adını duyduğumuz ve ardından Xiami’nin dünya markası olması için yaptığı çabaları ile tanıdığımız Hugo Barra geçtiğimiz hafta Xiaomi’deki görevinden ayrıldığını duyurmuştu. Barra Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile artık Facebook’un VR biriminin başına geçtiğini duyurdu.

Bunu da Oku : Mahkeme Zuckerberg’ün İfadesini Aldı

Hugo Barra, Xiaomi’den ayrıldıktan sonra tekrar silikon vadisine döneceği belirtmiş ancak hangi firmaya katılacağını açıklamamıştı. Dün itibari ile Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Hugo Barra’nın Facebook’a katıldığını duyurun Mark Zuckerberg, Barra’nın sanal gerçeklik birimi başkanı olduğunu duyurdu.

Bu açıklamanın üzerine Hugo Barra da twitter hesabı üzerinden sanal gerçeklik teknolojisinin yer aldığı ve Mark Zuckerberg’in de bulunduğu bir görsel ile Facebook’ta Oculus‘un da dahil olduğu Sanal gerçeklik biriminin başına geçtiğini duyurdu.

 

Hugo Barra’nın ne zaman iş başı yapacağı ve nasıl bir maaş alacağı henüz bilinmiyor ancak geçtiğimiz ay Oculus CEO’luğundan ayrılan Brendan Iribe‘ın yerini dolduracağı kesin. Ayrıca Hugo Barra, Zuckerberg’ün sanal gerçeklik için 10 yıl içerisinde 3 milyar dolarlık yatırım yapacağız sözünün de uygulayıcısı olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.