GoPro Yeni Sanal Gerçeklik Kamerasını ve Platformunu Tanıttı!

Giyilebilir aksiyon kamerası pazarının öncülerinden GoPro geçtiğimiz günlerde yeni bir sanal gerçeklik kamerası ve kullanıcıların içeriklerini paylaşabileceği bir platform tanıttı.

Son dönemlerde oldukça sıkıntılı günler geçiren GoPro bu problemlere rağmen giyilebilir aksiyon kamerası pazarına liderlik ve sanal gerçeklik için ise yeni ürünlerin tanıtımını yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Omni isimli yeni Gopro ürünü ABD Ulusal Yayıncılar Birliği Konferansı‘nda resmi olarak tanıtıldı.

Bunu da Oku : GoPro’dan 360 Derece Çekim Yapan Kamera!

Tamamıyla sanal gerçeklik teknolojisine odaklanan yeni GoPro Omni üzerinde 6 adet GoPro Hero4 kamera bulunuyor. Bu sayede bir küp şeklini alan Omni sanal gerçeklik kamerası 8K çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. Ürünün tanıtımında açıklanan fiyatı ise GoPro’ya yakışır bir şekilde 5.399 euro. 

GoPro sanal gerçeklik kamerası ile birlikte kullanıcıların sanal gerçeklik içeriklerini paylaşabileceği bir de platform duyurdu. GoPro VR ismi ile duyurulan bu platformda kullanıcılar oluşturdukları içerikleri istedikleri gibi paylaşabilecek. Kullanıcıların bu platforma kolayca erişebilmeleri için iOS ve Android uygulamalarının da yolda olduğunu belirten GoPro bu platform ile birlikte firma içerisinde yeniden bir hareketlenme bekliyor.

GoPro’nun yeni sanla gerçeklik kamerası GoPro Omni‘yi buradan devam ederek incleyebilir ve firmanın yeni sanal gerçeklik platformu GoPro VR’a ise buradan devam ederek katılabilirisiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.