Yeni Grafik Birimi ile Daha Hızlı Olacağız

ARM tarafından çıkarılmaya çalışılan yeni grafik birimi ile giyilebilir teknoloji ürünleri artık daha hızlı olabilecek.

Giyilebilir teknoloji ürünleri her geçen gün gelişirken ürünlerin donanımlarında da yeni teknolojiler üretilmeye devam ediyor. Giyilebilir ürünlerin tamamında yer bulan ARM, grafik üretimi bakımından fazla tercih edilemiyordu. Genelde yonga setleri ile giyilebilir ürünlere hizmet ediyordu. Son olarak Samsung’un Bio-Processor yongasından sonra ARM, Mali 470 grafik biriminin üretileceğini duyurdu.

Mali 470 grafik birimi, firmanın en çok ürettiği grafik birimi Mali-400’ler serisini temel alıyor. Bu grafik biriminde öncelikli hedef enerji verimliliği… Grafik birimlerine çeşitli entegreler yaratan ARM, Mali 400 grafik birimine oranla performans kaybı olmadan yüzde 50 enerji tasarrufu ile çalışabiliyor. Bu gelişme, batarya sürelerinin daha uzun dayanmasına neden olabiliyor.

Bunu da Oku: Asus’tan arttırılmış Gerçeklik Başlığı Geliyor

Mali-470 grafik sürücüsünde 640×640 piksel çözünürlükle kullanıcıya sunulacak olan sürücü, Full HD performansla çalışabilecek ve istenen seviyede enerji tüketimi ayarlanabilecek. Sadece giyilebilir cihazlarda değil, akıllı termostat, endüstriyel kontrol cihazlarında da kullanılabilir olacak.

Geliştiricilerin arayüz programları üretmesinde büyük yardımcı olması beklenen Mali-470‘nin ürünlerin daha hızlı çalışmasında oldukça kolaylık sağlaması bekleniyor. Ürün ile ilgili şuana kadar karşımıza çıkan tek olumsuz tarafın önümüzdeki yılın sonlarında çıkması ve bunun da zamanlama olarak geç olması olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.