Asus’dan Artırılmış Gerçeklik Başlığı Geliyor!

Bir süredir sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerine yoğunlaşan Asus’dan nihayet bir açıklama geldi. Firma 2016 yılında artırılmış gerçeklik başlığını piyasaya sürecek.

Geçtiğimiz Ekim ayı sonunda CNET‘e konuşan Asus Başkanı Jonney Shih, yazılım devi Microsoft ile olan işbirliklerinden bahsederken sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerinde çalıştıklarını ve Microsoft‘un izin vermesi halinde HoloLens‘i Asus altında geliştirerek bu alanda kendi ürünlerini çıkarmak istediklerini belirtmişti.

Bunu da Oku : Asus Kendi HoloLens’inin Peşinde!

Geçtiğimiz günlerde Asus‘un yeni çeyrek mali tablosunu açıklayan CEO’su Jerry Shen de başkanın açıklamalarını doğrulayarak Asus olarak 2016 yılında kendi artırılmış gerçeklik başlıklarını geliştirerek yeni bir pazara gireceklerini açıkladı. Sanal gerçeklik konusunu henüz düşünmediklerini odak noktalarının artırılmış gerçeklik olduğunu belirten Shen, açıklamasında artırılmış gerçekliğin insan yaşamı için çok önemli bir devir ve sanal ortamda gerçeğin test edilebilmesinin büyük mutluluk olduğunu söyleyerek bu alanda iddialı olacaklarını belirtti.

Belliki HoloLens için Microsoft ile anlaşamayan Asus hızlı bir şekilde kendi artırılmış gerçeklik başlığını geliştirme kararı vermiş. Muhtemelen 2016 yılının ikinci yarısında ortaya çıkacak olan Asus’un ürünü şimdiden artırılmış gerçeklik pazarını hareketlendirmeye başladı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.