Apple, Akıllı Yüzük Patenti Aldı!

Cupertino’lu teknoloji devi Apple giyilebilir teknolojiler için yeni bir patent aldı. Apple’ın aldığı patent ise bir akıllı yüzük için.

Giyilebilir teknoloji pazarında şuan sadece Apple Watch ile akıllı saat sektöründe yer alan Apple görünüşe göre bu pazara yeni bir ürün daha sokacak. Amerikan Patent Enstitüsü tarafından dün yayınlanan belgelere göre Apple’ın akıllı yüzük için bir patent aldığı ortaya çıktı.

Akıllı telefon görünümlü akıllı yüzük!

Apple‘ın akıllı yüzük için aldığı patente göre bu yüzük yuvarlak ve dikdörtgen olmak üzere iki farklı tasarıma sahip. Dokunmatik bir ekran paneli bulunacak olan akıllı yüzükte ivmeölçer ve jireskop gibi sensörler ve işlemci, batarya ve kamera gibi donanımlar da yer alıyor. Ayrıca patentte üründe bir işletim sisteminin olacağı, ses devresinin bulunacağı ve GPS’in yer alacağı belirtiliyor.

Bunca teknoloji neresine sığacak?

Apple’ın patentte yer verdiği bilgilere göre bu akıllı yüzük bildirim noktasında birçok işlevi yerine getirebilecek. Video konferans, e-mail, anlık mesajlaşma, aktivite desteği, video ve müzik oynatma, harita, internet tarayıcı ve takvim gibi özellikler akıllı yüzüğün yapabilecekleri arasında. Bu özelliklerin birçoğunun bildirim olarak gösterileceği bilinirken internet tarayıcısı ve harita gibi uygulamalarda nasıl çalışacağı henüz bilinmiyor.

apple akıllı yüzük

Akıllı yüzüğün yapabilecekleri bunlarla da sınırlı değil. Patente göre bu akıllı yüzük hava durumu, hisse senedi değerleri, hesap makinesi, alarm ve çeviri gibi işlemlerde de yardımcı olacak. Ancak tüm bu işlemlerinde akıllı yüzük üzerinden nasıl yapılacağı bilinmiyor.

iRing mi Apple Ring mi?

Apple cephesinden henüz akıllı yüzük hakkında resmi bir duyuru yada açıklama gelmedi ancak patentin ardından iRing ya da Apple Ring isimleri teknoloji dünyasında yankılanmaya başladı. Bakalım ilerleyen günlerde Apple’ın akıllı yüzüğünde gelişmeler olacakmı.

22 sayfalık patentin detaylarına ulaşmak için ise buradan devam edebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz