PlayStation VR, Oculus Rift’den Daha İyi Değilmiş!

Sony PlayStation üst düzey yöneticilerinden Masayasu Ito, VR ürünlerinin Oculus Rift’ten daha iyi olmadığını söyledi.

Sanal gerçeklik başlıklarının hayatımıza girmesine ramak kala merakla beklenen bir ürünle ilgili ilginç bir açıklama geldi.

Yavaş yavaş gerek oyunseverlerin, gerekse de grafik kasacak olanların aralarında sorduğu soru ise, “En iyisi hangisi” sorusu olacak. Genel anlamlarıyla HTC Vive ve Oculus Rift politika olarak yüksek çözünürlüklü ve daha çok para harcatan sistemlere göz dikerken PlayStation VR ise direkt olarak PlayStation 4 ile ilgili bir çalışma içerisinde. Kısaca VR başlık almayı düşünüyorsanız kullanım şeklinizi belirtmeniz gerekiyor.

Bunu da Oku: GoPro artık Play Station’da da Var Olacak!

Hangi ürün daha iyi sorusu ile ilgili ise PlayStation cephesinden önemli bir açıklama geldi. PlayStation İkinci Başkanı Masayasu Ito tarafından yapılan açıklamada Oculus Rift‘in üstünlüğü şartlı olarak kabul edildi. Ita açıklamasında Oculus’un daha iyi olduğunu kabul edeceğini ancak paranız varsa Oculus Rift‘ten faydalanabileceğinizi vurguladı. PlayStation VR’ın Oculus Rift’ten daha iyi olmadığını ancak daha ucuz ve daha kolay ulaşılabilir olduğunun altını çizdi.

Ita ayrıca, sistem gereksinimleri çok yukarılara çekilen Oculus Rift‘i parası olanların kullanacağı bir VR başlık olduğunu söylerken PlayStation VR’ın PlayStation 4 odaklı kullanabileceğinin ve daha az maliyetli olduğunu ifade etti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.