Apple Watch Yüzme Testinden Başarıyla Geçti!

Apple’ın akıllı saati Apple Watch suya karşı dayanıklılığı ile övünmese de kullanıcılar ürünü test ederek akıllı saatin suya karşı epey bir dayanıklı olduğunu ortaya çıkardı.

Apple Watch tanıtılırken Apple, ürünü hakkında suya karşı dayanıklıdır ya da bu sertifikası vardır şeklinde bir açıklama yapmamıştı. Saat piyasaya çıktıktan sonra Apple ürünün su sıçramasına ve hafif yağmurlu havalarda suya karşı dayanıklı olduğunu açıklamıştı. Hatta bu bilgi Apple Watch sayfasında şu şekilde yer alıyor ;

Apple Watch, su sıçramasına ve suya karşı dayanıklıdır ama su geçirmez değildir. Örneğin, egzersiz yaparken, yağmurda yürürken veya ellerinizi yıkarken Apple Watch’unuzu kullanabilirsiniz, fakat Apple Watch’u suya daldırmanız tavsiye edilmez. Apple Watch, suya dayanıklılıkla ilgili IEC 60529 standardına göre IPX7 sınıfındadır. Deri kayışlar, suya karşı dayanıklı değildir.

Apple Watch 24 Nisan itibari ile piyasaya çıktıktan sonra satın alan kullanıcılar ürüne her türlü testi yapmaya başladılar. Yapılan bu testlerden biri de Apple’ın açıklamasına hiç aldırış edilemeden yapılan suya karşı dayanıklılık testi oldu. Yapılan bu testin içeriğinde ise Apple Watch ile 1000 metreden fazla yüzme, 5, 8 ve 10 metrelik 3 farklı yükseklikten Apple Watch ile suya dalış ve bir basınç makinesi yardımı ile 40 metrelik suyun Apple Watch’a yaptığı basıncın ölçülmesi ve akıllı saatin buna tepkisi yer alıyor.

Sonuç olarak Apple Watch hiç bir iddiası bulunmamasına rağmen yapılan bu testlerden rahatlıkla geçti ve fonksiyonlarından herhangi bir bozulma olmadı. Yukarıdaki videolardan yapılan testleri izleyebilir ve akıllı saatin farklı testlerdeki tepkilerini görebilirsiniz. Bu arada videolarda ürünün su altında nabız sensörünün de çalıştığı belirtiliyor artık ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz