Apple Watch Çıkış Tarihi Netleşiyor!

Apple Watch için verilen ilk çıkış tarihi geçtiğimiz ay değişmişti. Apple’dan gelen yeni haberler de bu tarihi doğrular nitelikte oldu. Peki, Apple Watch’ın yeni çıkış tarihi ne zaman?

Apple 9 Eylül’de tanıttığı akıllı saati Apple Watch için çıkış tarihi olarak 2014 sonu 2015 başı demişti. Meraklıları için iyi bir tarih gibi gözüken bu tarih geçtiğimiz ayın sonunda 2015 sevgililer günü olarak değişmiş hatta Mart veya Nisan‘a da sarkabileceği söylenmişti. Apple cephesinden yeni gelen haberler ise verilen son tarihi doğrular nitelikte oldu.

Apple Watch Gecikebilir!

Akıllı saatin çıkış tarihinin doğrulanması Apple Online ve Perakende Mağazalar Kıdemli Başkan Yardımcısı Angela Ahrendts tarafından çalışanlara yollanan, Apple Watch‘ın Çin’in yeni yılına yetişeceği ve sömestr tatili ile birlikte satışa sunulacağı mesajı ile ortaya çıktı.

Angela Ahrendts‘in işaret ettiği tarihler ise Çin’in yeni yıl başlangıcı 19 Şubat ve tatil tarihi 20 mart. Ahrendts’in mesajına göre bu tarihler arasında veya hemen sonrasında satışa sunulması beklenen Apple Watch‘ın tahmini olarak Nisan ayında piyasada olması bekleniyor.

Apple Watch‘ın neden bu kadar geciktiği ise çeşitli kaynaklara göre mühendislik sorunlarından çeşitli kaynaklara göre ise batarya ömründen kaynaklanıyor. Tim Cook‘un batarya ömrü hakkında geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklama ise ürünün gecikmesinin mühendislik sorunlarından olduğunu öne sürüyor.

Tim Cook Apple Watch Batarya Ömrünü Açıkladı

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.