Duruş Bozukluğuna Akıllı Çözüm

Duruş bozukluklarını engellemeye ve daha sağlıklı bir insan vücudu sağlamayı amaçlayan ALEX, Kickstarter’da bağış bekliyor.

İnsan vücudu gün içerisinde şekilden şekile girebiliyor. Özellikle duruş bozuklukları olarak adlandırılabilecek bazı durumlar daha ciddi rahatsızlıkların oluşmasına adeta ortam hazırlayabiliyor. Yeni bir akıllı ürün ise bu sorunları çözebileceğine inanıyor.

ALEX isimli uygulama ile bu durumun artık bir sorun olmaktan çıkması amaçlanıyor. Kulakların üzerinden geçirilen ve ensenizde birleşen bir giyilebilir ürün tasarlayan Güney Koreliler, Kickstarter aracılığı ile bu ürün için bağış toplamaya ise çoktan başlamış bulunuyor.

Bunu da Oku: Aileler bu akıllı saati çok sevecek

Peki ALEX nasıl çalışıyor bundan bahsedelim. Kulaklarınızdan ensenize doğru inen elastik çubuklar ve ürünün beyni olan bölümden oluşan bu küçük ürün, gün içerisinde yaptığınız duruş bozuklukları olduğu anda titreşimler yollayarak sizi uyarıyor. Akıllı telefonlara entegre edilen ve daha detaylı bilgiler alınabilen ürünü gün içerisinde kullandığınız ise dışarıda hiç belli olmaması bir avantaj.

Masabaşı veya şehir yaşamı olanların ihtiyacı olabilecek ALEX’in ayrıca ayarlarını da denetleyerek kişisel isteklerinize göre de değişiklikler yapabiliyorsunuz. Kickstarter‘da ALEX şimdiden destek ve bağışları beklemeye devam ediyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz