Facebook’tan Sanal Gerçekliğe Yeni Destek

Facebook, Oculus Rift’i satın aldıktan sonra gerçekleştirdiği sanal gerçekliğe destek projelerine devam ediyor…

Oculus Rift‘i 2 milyar dolar ödeyerek satın alan Facebook, internet servis sağlayıcıları ve teknoloji şirketlerini bir araya getirerek özellikle yüksek çözünürlüklü video ve sanal gerçeklik öğelerinin iletimi anında yaşanan sorunların çözümü için çalışmalar yapılacağını duyurdu.

Telecom Infra Project ismi ve 30 kurucu üye ile birlikte bir duyuru yapan Facebook, klasik telekom altyapılarının yüksek çözünürlük ve sanal gerçeklikte yetersiz kalınması ve bunlara çözüm üretilmesi için bir araya gelindiği ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Facebook, 360 Derece Videoları Gear VR ve iOS’a Getirdi!

Bir araya gelen teknoloji şirketlerinin kablosuz ve fiber optik ekipmanlar konusunda sanal gerçeklik ve yüksek çözünürlüklü verilerin iletilmesi konusunda çözüm arayışı yapılacağı belirtiliyor. Bu şekilde 5G ağlarının yaygınlaşması için de bir ön çalışmaya sahip olacak olan birlikte T-Mobile, Nokia, Intel, Deutsche Telekom gibi şirketler bulunuyor.

Telecom Infra Project birliğine büyük önem veren sosyal paylaşım sitesi Facebook‘un, Oculus Rift‘i satın almasının yanında sanal gerçeklik konusundaki heveslerini daha da ileriye taşıması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz