Bilgisayarınız HTC Vive’a Hazır mı?

HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü satın alacaksınız ancak bilgisayarınızın yeterli olup olmadığını bilmiyorsunuz. Valve imdadınıza SteamVR Performance test ile yetişecek. 

Bilindiği üzere HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğünü bir ortağı da oyun dünyasından tanıdığımız Valve. HTC kadar Valve’de sanal gerçeklik gözlüğü için epey bir çalışma yaptı ve firmanın son ürünü ise HTC Vive‘ın kullanıcıların bilgisayarlarında çalışıp çalışmayacağını test edebilmeleri için geliştirdiği yazılım oldu.

Bunu da Oku : Galaxy S7 ile Gear Hediye!

Sanal gerçeklik gözlüklerinin epey yüksek sisteme gereksinim duymaları herkesin aklını karıştırmış durumda ve potansiyel müşteriler bilgisayarlarının HTC Vive ya da benzeri başlıklar ile çalışıp çalışmayacağını bilmiyor. Bu yüzden Valve güzel bir işe imza atarak SteamVR Performance Test isimli, kullanıcıların HTC Vive‘ı satın almadan önce bilgisayarlarının yeterli olup olmadığını öğrenebilecekleri bir yazılım geliştirmiş.

Aslında bir grafik test yazılımı gibi çalışan SteamVR Performance Test sistemin belirlenen ölçülere göre sanal gerçeklik gözlüklerini çalıştırıp çalıştırmayacağı kontrol ediliyor. Yaklaşık 2 dakika süren bu test sonucunda kullanıcılar bilgisayarlarının sanal gerçeklik için hazır olup olmadığının cevabını alabiliyor.

HTC Vive‘ın önümüzdeki hafta ön siparişe açılacak olmasından dolayı güzel bir adım atan Valve yazılımı Steam üzerinden indirilmeye sunmuş durumda. Buradan devam ederek hem yazılım hakkında bilgi edinebilir hem de indirip bilgisayarınızı test edebilirsiniz.

Yukarıdaki videodan da SteamVR Performance Test yazılımının bilgisayarınızda neler yaptığını görebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.