Paintball Hastalarına Özel Akıllı Gözlük

Paintball hastaları için özel olarak tasarlanan Recon Empire EVS adlı gözlük, bu sporun gelişimi için tarihi bir adım olacak.

Akıllı saat, akıllı kemer, aktivite takipçisi derken yepyeni bir giyilebilir akıllı ürün daha piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Büyük ilgi çeken ürün bir akıllı paintball gözlüğü. Geçen yıl Intel firması tarafından satın alınan Recon Instrumens adlı şirket üzerinden bir akıllı paintball gözlüğü çıkarıyor. Oakley ile ortak olarak yürüyülen projede paintball parkurlarında kullanılabilecek akıllı gözlüğün boyalarla yaşanan çatışmalardan etkilenmeyecek ve kırılmayacak şekilde üretildiğini açıkladı. Oakley Airwave veya Recon destekli Snow2 markalarıyla çıkacak Empire marka gözlük firmasıyla gerçekleştirilen proje büyük ilgi göreceğe benziyor.

Bunu da Oku: NASA, VR Gözlük Kullanma Hazırlığında

Paintball oyuncularına cephane sayımı, saha haritaları veya takım arkadaşlarınızın yerlerini gösterebilen bu gözlüküğün paintball sporuna da yeni bir boyut kazandırması bekleniyor. Android işletim sistemi ile çalışan gözlük, GPS‘in yanı sıra 1 ghz çift çekirdekli işlemci, Bluetooth 4.0 ve wi-fi özelliklerini de içerisinde barındırıyor. Gözlük teknolojik özelliklerinin yanı sıra gözlük içi buharı ve dışarıdan gelebilecek herhangi bir boyayı da geçirmeyecek şekilde tasarlanmış durumda.

İlk denemeler için geliştiricilere dağıtılması beklenen ürünün 399 dolar ila 650 dolar arasında değişen fiyatlarla satışta olması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz