Unity’e Steam VR Desteği Geldi

Geliştiricilerin en çok kullandığı oyun geliştirme motorlarından Unity’de artık Valve işbirliği ile SteamVR’ın başarılı şekilde kullanılabileceği belirtildi.

En çok kullanılan olan Unity, oyun geliştiricilerinin artık daha da tercih edeceği bir anlaşmaya şahit oldu. Unity artık SteamVR desteğine sahip olacak…

Açıklanan gelişme ile SteamVR‘ın Unity desteği sayesinde oyun geliştiricileri artık daha rahat çalışma imkanları bulacak. Oyun geliştirici firması Valve, SteamVR’ın Unity’de kullanılabilir bir çözüm olması konusunda başarı yakaladıklarını belirterek bir açıklama yayınladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Valve‘nin kurucularından Gabe Newell, oyun geliştirme konusunda bugüne kadar Vive ile çalıştıklarını ancak Unity‘e gelen bu son destek ile birlikte daha güçlü ve sağlam çalışmalar yapabildiklerini ve deneyimlerini bağımsız geliştiricilerle de paylaşmak istediklerini söyledi.

Bunu da Oku: HTC’den İkinci Nesil VR Gözlük Vive Pre

Unity’nin sahibi John Riccitello ise Valve için yapılan bu hamleden memnun olduklarını açıklayarak, “Valve ve Unity, sanal gerçeklik konusunda en iyi çalışmaları yapabilmek için bu işte büyük umutlarla çalışıyor. Geliştiricilere başarılı olmaları için her türlü imkanı sağlamış oluyoruz. Valve ile işbirliğimiz bu temeller üzerine olduğu için projelerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bir yeni bilgiye göre Unity ile Valve’in bu işbirliğini duyurduğu VISION etkinliğinde katılan tüm geliştiricilere HTC Vive Pre armağan edilmiş…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz