SteamVR ile VR Başlıklarda Tüm Oyunlar Oynanabilecek

SteamVR sayesinde artık Steam kütüphanesindeki oyunları VR başlıklar ile sanal gerçeklik uyumlu olmasalar bile oynayabilmek mümkün olacak.

Steam VR desteğinin tüm sanal gerçeklik gözlüklerine destek vermeye başlaması ile oyunseverler bir kat daha heyecan yaşamıştı. Şimdi Steam desteği ile VR desteği olmayan oyunlar da sanal gerçeklik gözlüğü eşliğinde oynanabilecek.

Yapılan açıklamada sanal gerçeklik gözlükleriyle normal 2 boyutlu oyunları da oynayabilmeniz mümkün olacak. Steam kütüphanesinde yer alan oyunların VR başlık destekli olacağının açıklanmasının ardından oyunseverlerin heyecanı bir kat daha arttı. PC monitörü yerine sanal gerçeklik gözlüğüyle normal oyunları oynamak oyunseverler için yeni bir deneyim anlamına geliyor.

Bunu da Oku: Bilgisayarınız HTC Vive’a Hazır mı?

SteamVR dostu olan HTC Vive üzerinde tanıtılan uygulamanın SteamVR Desktop Theatre Mode adıyla tüm normal oyunları çalıştırabilmesinin yolu önümüzdeki günlerde tamamen açılacak. Şu an için beta denemeleri yapılan uygulamanın önümüzdeki hafta Oyun Geliştiricileri Konferansında resmen duyurulması planlanıyor.

Bu gelişmenin sanal gerçeklik uyumlu olmayan oyunları çeşitli VR başlıklarıyla kullanmak bile satışları arttıracak bir unsur olarak görülüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.