VR Başlıkla Hayalet Tren Çok Korkutacak

Sanal gerçeklik başlıkları, bireysel kullanıcılar kadar eğlence parkları için de ilginç deneyimler yaşamak anlamına geliyor. İngiltere’de şimdiden heyecanlandıran bir eğlence henüz başlamadan büyük ilgi çekmiş durumda.

İngiltere’de bulunan ünlü eğlence merkezi Thorpe Park’ta müthiş bir VR deneyiminin başlatıldığı açıklandı.

Ünlü ilizyonist Darren Brown ile birlikte tanıtımları gerçekleştirilen Hayalet Tren, (Thorpe Park with Darren Brown) dünyada büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Yakın zamanda bir diğer İngiliz eğlence merkezi Alton Towers‘da da VR Roller Coaster Galactica tanıtımı yapılan uygulamaya Thorpe Park‘ın Hayalet Tren hamlesinin çok daha fazla konuşulması bekleniyor. İngiltere’deki iki önemli eğlence parkında yaşanan bu rekabetin ise eğlence düşkünlerinin lehine olacağı ise aşikar.

Bunu da Oku: HTC’den İkinci Nesil VR Gözlük Vive Pre

HTC Vive VR başlık ile girilen Hayalet Tren‘de 7 tonluk 20 metre uzunluğunda bir vagona girerek 10-15 dakikalık sürelerle özel efektler, akılalmaz ilüzyonların yanında canlı aksiyonlarla unutulmaz bir korku deneyimi yaşatılması amaçlanıyor. Darren Brown’un 12 farklı zihin bükme numarasına maruz kalacağınız bu deneyimde 2306 metrekarelik bir deponun ortasına demir halatlarla havaya asılmış vagonun içerisinde girileceğini de hatırlatalım. Her türlü detayı düşünülen bu deneyimin şimdiden Thorpe Park‘a büyük bir kitleyi çekeceğini söylememize gerek yok sanırız…

Yapılan açıklamada bahar aylarında açılışı gerçekleştirilecek Darren Brown ile Hayalet Tren eğlencesine HTC Vive satışa çıktıktan osnra satın alarak kendi VR gözlüğünüz ile girmeniz de mümkün olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz