Yeni Nesil Apple Watch Modüler mi Olacak?

Amerikan devi Apple’ın Apple Watch’un ikinci nesil tasarımını modüler gerçekleştirileceği iddia ediliyor.

Apple‘ın ortaya çıkan patent başvurularında yeni nesil Apple Watch‘un modüler olabileceği konuşulmaya başlandı.

Mart ayında düzenlenen Apple etkinliğinde herkes Apple Watch 2‘nin de duyurulacağını bekliyordu ancak şirket yeni kayışlarını tanıtarak bu yöndeki beklentileri söndürmüştü. Apple’ın aldığı patentler arasında gözlemlenen bir veriye göre Apple‘ın modüler akıllı saat çıkarabileceği konuşulmaya başlandı.

Bunu da Oku: Apple Watch Yeni Kayış Fiyat Listesi!

Modüler akıllı saat nedir? Akıllı saatin var olan özelliklerine ek olarak kayışın içerisine gizlenen bazı özellikleri akıllı saate yüklemek olarak tanımlayabiliriz. Yani yeni nesil çıkacak Apple Watch‘larda örneğin barometre olmayacak ancak barometre özelliği katan bir kayış sayesinde akıllı saatinize bu özelliği ekleyebileceksiniz.

Daha önceden başka firmaların da denediği ancak hayata geçme fırsatı bulamayan firmaların aksine Apple‘ın bu şablonunun akıllı saatte yeni bir dönem başlatacağı ifade ediliyor. Modüler özellikler arasında ise GPS, kamera, hoperlör, termometre gibi eklentiler bulunabilir. Yeni nesil Apple Watch‘un böyle çıkıp çıkmayacağının belli olmadığını bir kez daha hatırlatalım. En iyisi bekleyip görmek…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz