İşte Apple Watch 2’de Olmayacağı Belirtilen Özellik

Apple Watch 2’nin bu kez olmayacak bir özelliği ortaya çıktı. İddialara göre Apple, pil sorunları nedeniyle hücresel bağlantı özelliğini yeni modeline koymayacak…

Apple Watch‘ın yeni modelinin merakla beklenen piyasaya çıkış tarihi henüz bilinmese de olası yeni özelliklerinin paylaşmaya devam ediyoruz. Ancak bu kez olacak değil olmayacak bir özellikle ilgili derlenen bilgilere yer vereceğiz.

Apple Watch özellikle kendinden hücresel yayını olması yönünde bir takım çalışmalar yaptığına ilişkin haberler paylaşmıştık. Apple Watch‘un çok çok yüksek bir olasılıkla hücresel bağlantı özelliği olmadan piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bunu da Oku: Apple Watch’ta RPG Oyunu Oynanabilecek

Apple Watch‘un iPhone’dan bağımsız çalışması için geçirilen bazı testler sırasında en büyük engelin hücresel bağlantı özelliği nedeniyle sorun yarattığı belirtiliyor. Apple Watch‘un pil ömrünü tahmin edilenden daha fazla etkilediği belirtilen özellik nedeniyle yeni modelde bu özelliğin olmayacağı belirtiliyor.

Hücresel bağlantı basit anlatımıyla bir kablosuz bağlantı tipi olarak değerlendirilebilir. Hücresel bağlantı sayesinde yüksek hızda ve büyük boyutlu verilerden ziyade daha düşük boyutlu paylaşımlar baz istasyonlar aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor. Bir dönem cep telefonlarına gelen maç skorları, çeşitli bildirim mesajları gibi konulardan hatırlayabilirsiniz…

Apple‘ın Avrupa ve dünyanın bir çok mobil operatör ile görüşerek hücresel bağlantılar konusunda görüşmeler gerçekleştirdiği biliniyordu. Uzmanların değerlendirmesine göre bu planlama ile gidilirse en erken Aralık ayında hücresel bağlantı özellikli yeni modellerin çıkabileceği belirtiliyor.

Apple Watch‘un yeni modelinin ise Kasım ayını görmeden piyasaya sürülmüş olması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.