Youtube’dan Sanal Gerçeklik İçin Yeni Yatırım

Youtube sanal gerçeklik konusunda yeni projeler üretmeye devam ediyor. Bu kez yeni projeler üretmek için dev bir yatırım yapılacak…

Dünyanın en büyük online video gösterim sitesi Youtube, sanal gerçeklik ile ilgili yatırımlarını ve planlarını yapmaya devam ediyor.

Şirket, geçtiğimiz yıl uzun süreli videoları ve 360 derece videoları için sanal gerçekliğe ilişkin yaptığı yatırımlarla en büyük platform haline gelmişti. VR projeleri üreten Wevr firmasıyla yapılacak olan yeni çalışmayla VR içerik oluşturmak için yeni projeler geliştiren Youtube bu konudaki yeterliliğini maksimuma taşımayı amaçlıyor.

Bunu da Oku: Youtube’a Yeni Sanal Gerçeklik Uzmanı

Konuyla ilgili farklı bir uygulama da geliştirebileceği de konuşulan Youtube’un Samsung Gear VR, Google Cardboard, HTC Vive Pre, Oculus Rift ve PlayStation VR üzerinden erişilebilir yüksek çözünürlüklü özel videoları ücretsiz ve ücretli seçenekleriyle kullanıcılara sunmaya çalışacak.

Yatırımın başlangıçta 25 milyon dolar ile başlayacağı belirtilirken ilk olarak beta versiyon bir çalışma ile kullanıcıların karşısına çıkılacağı ifade ediliyor.

Youtube daha önce de 360 derece videoların canlı yayın şeklinde kullanıcılara sunulması konusunda çalışmalar başlatmış ve bu haber büyük yankı uyandırmıştı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz