360 Derece Çizgi Roman Yayınlandı

Kitap, gazete veya dergi okumanın tarzı çoktan değişmişti ancak bu kez bir çizgi roman ilk kez sanal gerçeklikj gözlüğüyle izlenebilecek şekilde hayat buldu…

Teknolojinin gelişmesi ile gazete dergi, hatta kitap okumanın bile düsturu değişti. Artık sanal ortamda okuyabileceğiniz yayınlara daha yüksek gerçeklik oranı ile 360 derece çizgi romanlar da eklendi.

Sanal ortamda gazete – kitap okunamayacağını söyleyenler için yeni tartışma konusu da 360 derece çizgi romanlar olabilir. Oniride‘ın hazırladığı Magnetique isimli çizgi roman, sanal gerçeklik gözlükleri ile 360 derece olarak daha gerçekçi hisler yaratılara kullanıcıya sunuluyor.

Klasik çizgi roman severlerin teknolojiye ayak uydurması şeklinde değerlendirilebilecek olan çalışmada bakışınıza doğru genişleyen kullanıcı balonlarının yanı sıra ses efektleri ile de gerçeklik hissi kuvvetlendiriliyor. Sayfaları bir bir geçtikçe etkileyiciliği ve sürükleyiciliği tavan yapan Magnetique isimli çizgi roman farklı bir deneyimi sunmaya çalışacak.

Bunu da Oku: Akıllı Telefona İhtiyaç Duymayan Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Çizgi romanın konusu ise Nero isimli genç bir kukla oynatıcısının maceralarından oluşuyor. E-Çizgi roman şeklinde değerlendirilebilecek bu çalışmanın sevilmesi halinde daha bilindik karakterler ve çalışmaların da hayat bulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

unnamed

Emilio Pilliu imzalı çizgi romanın ilk sayısının ise tanıtım amaçlı olarak ücretsiz yayınlandığı duyuruldu. Öte yandan yapılan açıklamalarda Oniride isimli firmanin Magnetique çizgi romanını farklı bir platforma taşımayı düşünmedi de belirtiliyor. Zaman ilerledikçe çizgi romanın daha gelişmiş grafiklerle donatılacağı da beklentiler arasında…

magnetique_screen_02-1024x525-930x477

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.