PlayStation VR’ın Satış Tarihi İçin Sürpriz İddia

Merakla beklenen Sony PlayStation VR’ın satışa çıkacağı tarihle ilgili sürpriz bir iddia geldi.

Sony‘nin önündeki en heyecan verici çalışması olan PlayStation VR‘ın çıkış tarihi ile ilgili sürpriz iddia ortaya atıldı.

Ünlü perakendeci GameStop’un CEO’su Paul Raines yaptığı açıklamada PlayStation VR‘ın önümüzdeki Sonbaharda satışa çıkacağını belirtti. Sony‘nin bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen gelen bu iddia üzerine konunun takipçileri sonbahar aylarını beklemeye koyuldu.

Bunu da Oku: PlayStation VR’ın Sızdırılan Fiyatı Değişiyor

Bu gelişmenin ardından ise sanal gerçeklik cihazlarının satışa sunulmasını bekleyenlerin sayısı bir hayli arttı. Oculus VR‘ın ön siparişe sunulmuş olması ile ilginin boyutu gözler önüne serilirken HTC’de Vive VR ile İlkbaharda kullanıcıları ile buluşacağı tarihi beklemeye koyuldu. İki rakibinden sonra piyasaya çıkacak olan Sony‘nin ise sanal gerçeklik oyunlarının artışı ve iki rakibinin olası hatalarını ürününe yansıtmamak için bu şekilde bir yol izlediği konuşuluyor.

Sanal gerçeklik cihazlarının evlere ne kadar hızlı girebileceğinin yanı sıra ürünlerin fiyatları da tartışma konusu olacağa benziyor. Sony PlayStation VR‘ın yeni bir konsol parası olacağı iddialarının yanında Oculus Rift‘in ülkemizde minimum 3000 TL, en iyi verimi alabilmek için gerekli PC‘nin ise 5500 TL civarında olacağı ifade ediliyor. Bu verilerle talepleri durduracak tek konunun maliyetler olacağı düşünülüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.