Kablosuz HTC Vive Versiyonu Geliyor

Sanal gerçeklik gözlüğü pazarının önemli oyuncularından HTC’nin, HTC Vive’ın kablosuz bir versiyonu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

HTC’nin Valve işbirliği yaptığı ve pazarın en önemli sanal gerçeklik gözlüklerinden biri olan HTC Vive şu günlerde yeni bir hale bürünmeye çalışıyor. Gelen iddialara göre HTC sanal gerçeklik gözlüğünün kablosuz bir versiyonu üzerinde çalışıyor.

Bunu da Oku  HTC’den Sanal Gerçeklik Uygulama Mağazası

Bilindiği üzere piyasada Oculus Rift ve HTC Vive gibi birçok sanal gerçeklik gözlüğü bulunuyor. Ancak bu ürünlerin en büyük dezavantajları bilgisayarlar ile iletişime geçmeleri için gerekli olan kablolar. Bu kablolar kullanıcıların kullanım alanını daralttığı gibi kullanımda özellikle de oyunlarda büyük zorluklar çıkarıyor. Bu yüzden kablosuz sanal gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışıyor ve gelen iddialar HTC’nin bu alanda büyük çaba sarfettiği yönünde.

Shacknews.com’un elde ettiği bilgilere göre HTC, kablosuz HTC Vive versiyonu için önceki işbirlikçisi Valve’i ve bu alanda ünlü bir isim olan Quark VR‘ı yanına almış durumda. Üçlü işbirliği içerisinde kablosuz HTC Vive için büyük bir yol katetmiş ancak gecikme süresinde hala sıkıntılar olduğu söyleniyor. Kısa süre sonra bu sorunun da ortadan kalkacağı ve kablosuz HTC Vive versiyonunun bir prototipinin gösterileceği de gelen bilgiler arasında.

Wi-Fi teknolojisi üzerinden iletişime geçecek olan kablosuz HTC Vive versiyonu için henüz HTC’den resmi bir açıklama gelmedi. Ürünün ne zaman tanıtılacağı hakkında da bir bilgi bulunmazken nasıl çalışacağı da merak ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.