Akıllı Saat Pazarında Lider Samsung!

720 bin adet Android Wear’lı akıllı saatin satıldığı 2014 yılında akıllı saat pazarının lideri Samsung oldu. İşte, Samsung’un liderliğindeki akıllı saat pazarından veriler.

İçerisinde Samsung, Sony ve Motorola gibi markaların bulunduğu Android Wear’lı akıllı saatler 2014 yılında toplamda 720 bin adet satmayı başarmıştı. Bir araştırma şirketi tarafından varılan bu sonucu Şubat ayında sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de yine akıllı saatlere dair bir bilgi paylaşacağız ancak bu sefer rakamlar biraz daha büyük.

Samsung 1.2 milyon ile lider!

SmartWatch Group isimli bir araştırma şirketinin Şubat ayının sonlarına doğru yayınladığı bir rapor akıllı saat pazarının 2014 yılındaki durumunu ortaya koydu. Yapılan araştırmaya göre Samsung 2014 yılında 1.2 milyon akıllı saat satarak elde ettiği 300 milyon dolarlık gelir ile akıllı saat pazarının lideri. Liderin arkasından Motorola/Lenovo 500 binlik akıllı saat satışı ve 125 milyon dolarlık geliri ile ikinci sırada. Listenin üçüncü sırasında ise 420 binlik satışı ve 97 milyon dolarlık geliri ile LG var.

akıllı saat pazar lideri samsung

Pebble nerede?

Toplamda 1 milyon barajını geçen Pebble‘ın listenin neresinde olduğunu merak ediyorsanız Pebble 700 bin akıllı saat satışı ile listede dördüncü sırada. Sayının bu kadar fazla ancak sıranın geride olmasının sebebi ise Pebble’ın elde ettiği 91 milyon dolarlık gelir. Satış sayısına göre bir grafiğe baktığımızda Pebble‘ı Samsung‘un arkasından ikincilik koltuğunda görmemiz mümkün.

89 markanın ortalaması 89 dolar! 

Firmanın araştırmada verdiği diğer bilgiler arasında ise 2014 yılında gerçekleştirilen toplam akıllı saat sayısı, ortalama fiyat ve kaç markanın yer aldığı da yer alıyor. Bu verilen bilgilere göre 2014 yılında toplamda 6.8 milyon akıllı saat satılırken satılan akıllı saatlerin ortalama satış fiyatı ise 189 dolar. 18 ülkeden 89 marka ile yapılan araştırmadan 2014 yılı için elde edilen akıllı saat pazar büyüklüğü 1.3 milyar dolar civarında. Firmanın 2015 için pazar büyüklüğü beklentisi ise 8.7 milyar dolar.akıllı saat pazar payı

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.