Pebble 1 Milyon’dan Fazla Akıllı Saat Sattı!

Akıllı saat pazarının giderek ateşlendiği şu dönemde pazarda iyi bir konumda bulunan Pebble akıllı saat satışlarının 1 milyonu geçtiğini açıkladı. 

Hayatına bir Kickstarter projesi olarak başlayan ve burada da başarıyı yakalayan akıllı saat markası Pebble, bugün akıllı saat pazarına liderlik eden markalardan biri. Akıllı saat pazarında liderler arasında bulunduğunu yaptığı bir açıklama ile doğrulayan Pebble toplam akıllı saat satışının 1 milyonu geçtiğini söyledi.

Akıllı saat markasının yaptığı açıklamaya göre Pebble ilk yılında yani 2013 yılında 300 bin akıllı saat satışı yaparken kalan satış adedini ise 2014 yılı içerisinde gerçekleştirmiş. 2014 yılında büyük bir sıçrama yapan Pebble bu sıçramayı da akıllı saatleri ile birlikte geliştiricilerine borçlu. Bunun sebebi ise Pebble için 2013 yılından bugüne kadar geliştirilen 6 binden fazla uygulama ve bu uygulamaları geliştiren 25 binden fazla geliştirici. 

Bu satış adedi ile birlikte yeni açıklamalarda da bulunan Pebble CEO’su Eric Migicovsky, 2015 yılı içerisinde yeni bir Pebble akıllı saat çıkaracaklarını ve bu akıllı saat ile birlikte yazılım ve uygulama ekosisteminde büyük yenilikler yapacaklarını da belirtti.

Bakalım önümüzdeki aylarda Apple Watch‘ın akıllı saat piyasasına katılması ve Samsung, LG ve Sony gibi markaların yeni ürünlerini tanıtmaları Pebble için nasıl bir etki oluşturacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.