Pebble, Çalışanların 4’te 1’ini İşten Çıkaracak!

Popüler akıllı saat firması Pebble geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile mali dengeyi korumak için çalışanların yüzde 25’inin çıkarılacağını duyurdu.

Akıllı saat pazarının öncü firmalarından biri olan Pebble hem geliştirdiği ürünler ile hem de Kickstarter üzerinde kırdığı fon rekorları ile tanınıyor. 2015 yılının ortasından bu yana satış, gelir ve yatırımlar ile birlikte 26 milyon dolarlık bir mali tablo çıkaran Pebble küçülmeye gideceğini duyurdu.

Bunu da Oku : Pebble Akıllı Saatler için 5 Uygulama Önerisi

Pebble CEO’su Eric Migicovsky yaptığı açıklamada akıllı saat pazarının önünün henüz görülmediği bu yüzden firma olarak mali dengeleri düzende tutmaları gerektiğini açıklayarak 40 çalışanın işine son verileceğini belirtti. Migicovsky’nin yaptığı açıklamaya göre bu rakam Pebble‘ın yüzde 40’ına karşılık gelmekte.

CEO Eric Migicovsky bu işten çıkarmalar için Tech Insider‘a yaptığı bir açıklamada da silikon vadisi yatırımcılarının artık yatırım yaparken çok sıkı davrandıklarını ve yatırım miktarlarını oldukça altta tuttuklarını belirtti. Bu yüzden firma olarak kendi önlemlerini almaya başladıklarını ve akıllı saat pazarının hareketinde olumlu bir eğilim gördüklerinde tekrar büyüyeceklerinin altını çizdi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.