Akıllı Saatler Hyundai’leri Kontrol Edebilecek!

Hyundai geliştirmiş olduğu Blue Link uygulaması ile artık otomobillerine Android Wear’lı akıllı saatlerden kontrol imkanı sunacak. Bu uygulama ile motor çalıştırma ve kapıları kilitleme gibi özellikler yer alıyor.

Güney Koreli otomobil devi Hyundai çıkarttığı her yeni otomobil modeline yeni özellikler katsa da çağın teknolojilerinden de geri kalmayan bir marka. Çağımızın son teknolojilerini giyilebilir teknolojiler olarak görüyorsak Hyundai artık otomobilleri ile bu teknolojileri birleştirmiş durumda.

Bugüne kadar giyilebilir teknolojiler içerisinde akıllı saatler ile yapılabilen bir çok yenilik gördük. Bunlardan bazıları ev kontrol sistemi, mobil ödeme sistemi ve otomobil kontrol sistemi gibi sistemlerdi. Bu özelliklerden otomobil kontrol sistemini ise en son BMW marka araçlarda görmüş ve heyecanlanmıştık. Şimdi de heyecanlanmamızı sağlayan marka ise geliştirmiş olduğu Blue Link uygulaması ile Hyundai oldu.

Hyundai’in Android Wear‘lı akıllı saatler için geliştirmiş olduğu Blue Link uygulaması kendi otomobillerine uzaktan komut vermeye yarayan bir uygulama. Uygulamanın uzaktan sağladığı komutlar arasında ise otomobil motorunu çalıştırıp durdurma, farları açıp kapatma, kapıları açıp kilitleme, korna çalma, otomobilin yerini gösterme ve yardım çağırma gibi komutlar yer alıyor.

Tüm bu işlemleri aynı zamanda sesli komut olarak da algılayabilen Blue Link uygulaması eğer otomobil ile bağlantı kurmuş ise kullanıcısı ne kadar uzakta olursa olsun otomobil ile iletişim kesilmiyor. Daha önce akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan Blue Link uygulamasının giyilebilir hali olan bu uygulamanın daha detaylı bilgilerine ise CES 2015 etkinliğinde bugün yarın ulaşacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.