Apple Watch’ın Altın Modeli Ne Kadar Olacak?

Apple, akıllı saati Watch için içerisinde Altın kasa da bulunan bir çok farklı renk seçeneği tanıtmıştı. Apple bu modeller için fiyat açıklamasa da bilgiler gelmeye başladı. Peki, Altın kasaya sahip Apple Watch’ın fiyatı ne olacak?

Apple, akıllı Watch tanıtımında ürüne dair 3 farklı versiyon ve bu versiyonlar içerisinde de onlarca farklı renk seçeneği sunmuştu. Bunların içerisinde öyle bir Apple Watch vardı ki tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu ürün ise Apple’ın 18 ayar altın ile donattığı Apple Watch modelinden başkası değil.

Apple bir çok model tanıtsa da ürünlerde fazlasyıla muamma da bıraktı. Bu muammalardan biri de bu ürünlerin fiyatlarının ne kadar olacağı. Tanıtımda 349 dolar olarak lanse edeilen Watch’ın altın modelinini haliyle bu fiyatta olması beklenmiyor. Peki ya 18 ayar altın kasaya sahip bu modelin fiyatı ne kadar olacak?

Popüler teknoloji sitesi Techcrunh’ın haberine göre altın Apple Watch 1200 dolar gibi bir fiyata sahip olacak. Çünkü saatin kasa boyutlarında 18 ayar bir altının maliyeti 600 dolardan fazla. Kuyumcu ve saat uzmanları ile birlikte çıkarılan bu fiyat sadece ürünün kasa fiyatı. Bunun üzerine saatin kendisini de ekleyerek 1200 doları elde eden uzmanlar saatin böyle bir fiyat ile piyasaya çıkacağını iddia ediyor.

1200 dolar gibi bir rakamın çok yüksek olmasından dolayı benim şahsi görüşüm kasanın 600 dolar gibi bir fiyatı ile birlikte ürünün 999 dolarlık bir etikete sahip olacağı yönünde. 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.