Android için YouTube VR Yayınlandı

Google son zamanlarda hızlandırdığı sanal gerçeklik çalışmalarına YouTube’a da ekleyerek video servisinin sanal gerçeklik sürümü YouTube VR’ı yayınladı.

Uzun süredir sanal gerçeklik teknolojisi ve ürünleri üzerine çalışan Google bu çalışmaları son zamanlarda üzerinde durduğu Daydream isimli sanal gerçeklik platformu ile devam ederken firmadan bu platform için gelecek en yeni hamle merakla bekleniyordu. Nihayet Google bu hamleyi de Youtube üzerinden attı.

Bunu da Oku : DAydream View Ön Sipariş ile Satışa Sunuldu

Google’ın geliştirmiş olduğu Daydream sanal gerçeklik servisi kısa bir süre önce satışa sunulan Daydream View sanal gerçeklik gözlüğü ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Burada platform için eksik olan kısım ise Google’ın henüz servislerini sanal gerçekliğe uygun hale getirmemiş olmasıydı. Google ise bu çalışmalara video servisi YouTube üzerinden başladığını duyurdu ve Android işletim sistemli cihazlar için YouTube VR uygulaması yayınlandı.

Yayınlanan bu uygulama ile birlikte YouTube artık tamamen sanal gerçeklik teknolojisini destekleyen bir yapıya ve 360 derece içeriklerin kolayca bulunup izlenebileceği bir servise dönüşüyor diyebiliriz. Uygulamanın tasarımı oldukça şık ve kullanımı ise kullanıcısını içine çeken bir yapıya sahip.

Android işletim sistemli bir cihazınız ve sanal gerçekliğe merakınız var ise hemen buradan Google Play Store’a giderek YouTube VR uygulamasını indirebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.